Pendik Realistik Mankenler

Pendik Realistik Mankenler

admin 1 sene önce

Pendik Realistik Mankenler

Uzun süreli araba kiralama hizmetine filo denir. Genellikle firmalar kullanır. Filo Kiralama, Operasyonel Kiralama çeşidi olup araç ihtiyaçlarının satın alınmadan, uzun vadeli olarak her türlü işletim hizmetlerinin giderilmesidir.  Operasyonel Binek Pendik Realistik Mankenler Avantajları vardır. Bunlar ;

Operasyonel Kiralamada; şirket sermayesinde bu hizmet için, toplu bir para çıkışı olmaz ve şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir. Aylık ödemeler sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir. Kiralama bedeli için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Kira ödemeleri, şirket bilânçosunda pasifte yer almadığı için olası kredi imkânlarını etkilemez.

Firma, elindeki mevcut araçların 2.EL satışından dolayı yüklü oranda nakit avantajı elde eder. Periyodik servis, bakım-onarım, lastik, sigorta, MTV, yedekleme araçları ve tüm muayeneler kiralama şirketi tarafından yapılır. Dolayısı ile otomobilleri kiralayan şirket, personel, zaman ve enerjiden tasarruf sağlar. Otomobilin çalınması, kaza yapması ya da periyodik bakımlarının uzaması halinde yerine muadil başka bir otomobil tahsis edilir. Böylelikle firmaların iş devamlılığının sürdürülmesi sağlanır. Kaç aylık kira sözleşmesi yapıldı ise; sadece o kadar adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, yıllara sari amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz. Operasyonel Kiralama bu yönü ile muhasebeye emek ve zaman açısından ciddi avantajlar yaratır. Benzin faturalarının %100’ünün gider olarak kaydedilmesiyle de vergi avantajları yaratır. Filo hizmetinden faydalanmak istiyorsanız Pendik e gelebilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.